mirmirik / günlük / “Girl”… It was “Yesterday”!

“Girl”… It was “Yesterday”!

Posted on

İlginç bir gece… İş ile ilgili haftalık uygulama güncellemelerimizi –yine- gecenin bir vakti ve inanılmaz bir stres ile yaptık. Testlerimiz sonrasında dışarıya çıktık(kendimizi dışarıya attık daha doğru bir tanım olabilir belki de). Canım eve gitmek yerine, içmek istedi ve saygı duyduğum, sevdiğim ve o an müsait olan bir arkadaşım ile bir bara gittik. İçtik ve ayrıldık.

Sonrası ilginç. Arkadaşım beni eve bıraktı ve taksiye atlayıp gitti(ben, onu bizim evin dibindeki taksi durağına bıraktım gerçi ama gereksiz bir ayrıntı bu sanırım). Arabada iki şarkıyı devamlı çalmaya başladım ev yolunda(O şarkılar hemen yazı sonunda). Aklıma da üniversite yılları geldi. Ev yerine şimdiye kadarki tüm evlerim geldi aklıma. Gecenin ikisinde, eski evlerimi(zi) görmek istedim nedense. Ziverbey, Göztepe ve Feneryolu’na gittim. Üniversite döneminde kaldığım her evin gece fotoğraflarını çektim. Flaş patlamaları sırasında evde kalanların meraklarını merak ettim. Umursamadım…

İlk fotoğraf Ziverbey’ de kaldığımız evin. Dinç Apartmanı. İlk evimiz… Duygu’nun ölüm haberini aldığımız, 40.000.000 TL (40 milyon lira) kira ödediğimiz, banyosunda su ısıtma cihazı(şofben ya da benzeri) olmadığı, okula yakınlığı yüzünden sınavları bile kaçırdığımız evimiz.

Sonraki fotoğraf Feneryolu’ndaki evimiz. Emek Apartmanı. Hamamböceğinin eksik olmadığı, içinde bir kedinin yavruladığı, Ozan’ ın Eskişehir’ e gitme kararı aldığı, İhlas marka bir su ısıtma cihazının banyosuna kurulmuş olduğu ve yine okula çok yakın olması sebebi ile yine sınavları kaçırabildiğimiz evimiz. ‘99 depreminde hiçbir şey hissetmediğim o ev(pencerelerin altlarından sarkan şeylerin ne olduklarını bilemiyorum).

Ve devamında da Göztepe’deki ev. Nesrin Sokak, Nesrin Apartmanı. Yeni bir ev arkadaşı ve mezun olup da iş hayatına atılmış olabilmenin verdiği rahatlık ile yaşanabilir hale getirmeye başladığım ev. Büyük ayrılık deneyimi yaşadığım ve sonrasında büyük birleşme yaşadığım o ev.

Gezerken de arabada devamlı çalan şarkılar şunlardı:

1. The Beatles – Girl sözleri ve/veya YouTube videosu

2. The Beatles – Yesterday sözleri ve/veya Paul McCartney videosu (İsteyenler için München’66 videosu da var)

Eklemek istedikleriniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top