mirmirik / günlük / Mum Yan(a)miyor Artik!

Mum Yan(a)miyor Artik!

Posted on

        Bak kayboldun iste. Gittin bir yere, ama geri gelemedin. Tarafimdan atilan adimlar sana yaklasmanin disinda her seyi yapiyor su anda bana. Sen ‘uzaklasiyorum senden’ dedin. Ben yardim istedim. ‘Tut elimi yoksa düsececegiz’ diye bagirdim en son. Sen elimi tutmak söyle dursun, yüzüme bile bakmadin.

        Bak o mum artik yanmiyor, yanamiyor. Onu tutusturacak çakmagi da götürdün sen yaninda. Bes ay süren mutluluk sonucu artik yanilgilar olarak düsündügü duygular içine saplanmis, isik olarak kullandigi mumu elinden alinmis bir adam kaldi ardinda. Iki tahta çubugu birbirine sürtüp yakmaya çalistigi zamanlar üzerine su döken vardi O adamin etrafinda. Bundan sonra herhangi bir ates yakmayi istememek bir yana, hissizlesme sonucu olusan geçici duygu körlügüne de yol açtin sen O adam için. Artik O adam da karsisindakinin hayatini etkileyebilecek en büyük karar aninda dönüp de, ‘çubuk kraker’ üzerine kavga çikartip suçlamalarda bulunacak. Artik O adam da yeni tanistigi arkadaslariyla bulusmaya giderken salak gibi ‘sen de gel lütfen’ demek yerine ‘hadi hosçakal, ararim belki’ diyecek. Sonra da O adam karsisindakini suçlayacak ‘sen ilgisizsin’ diye. Hep karsisindaki suçlu olacak O adam için, kendi içinde sevgi kelimesinin anlami artik karsisindakininki gibi olacak. Hep nasil ilgi görmek istiyorsa o sekilde ilgi göstermis olan O adam, artik karsisindaki gibi davranacak. Her söylenen yapici cümleyi ya da rahatsiz olunan duyguyu/durumu; ‘terslik’, ‘ilgisizlik’, ‘kisitlama’, ‘hayatina karisma’ olarak algilayacak O adam da. üünkü O adam artik biliyor ki, ilgi göstermek ile bir yere gidilemiyormus.

        Dedim ya, adim atmak yorucu olmaktan çikip ‘imkansiz’ kelimesinin sözlükteki karsiligi oldu artik benim için. Seni kayip olarak nitelendiremiyorum. Nerede oldugunu biliyorum ama sen istemiyorsun sana yaklasmami. Senin bana davrandigin gibi davranacagim bundan sonra ben de sana. Sadece israr edildiginde söyleyecegim seni ne kadar sevdigimi. Ama sadece öylesine bir cümle olarak. Senin artik yaptigin gibi. Ben de yasayacagim kendimce… ‘Ilgisiz’, ‘sevgisiz’, ‘uzak’ ve ‘bencilce’!

15.Mart.2004 – 04:22

Eklemek istedikleriniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top