mirmirik / günlük / Rüya

Rüya

Posted on

Gözleri açildi. Beyni zonkluyordu. Yavasça dogruldu yatak içinde. Oturur pozisyona geldi. Basini tuttu. Aksam ne kadar da çok içmisti. Gördügü rüya ne kadar da kötüydü. Kimdi o insanlar tüm gece etrafinda dolasan? Isimler hatirlamiyordu. üöpe atilan ya da kapiciya verilen gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinin içinden çikmis gibiydi yasananlar. Ne vardi ki bu kadar içecek?

Ayaklarini yataktan sarkitti. Bir bira kutusu devirdi. Lanet olsun. Hiçbir sey düzgün gidemeyecek miydi? Siritti. Kaliplasmis Hollywood film repliklerinden nefret ederdi oysa. Gülmek için söylerdi. Kalkti, isigi yakti. Banyoya gitti. Bezi alip haliyi sildi. Saçlar toplandi bezin üstüne…

Hatirladi…

Saçlar rüyasindaki bir kadinindi.

Ama o kadar degisik kadinin resmini görmüstü ki o rüyada… Bu hangisiydi? Barin kösesinde ellerini basina dayamis sekilde bugulu gözlerle etrafa bakanin miydi? Yoksa kumsalda üsümesin diye sarilip birlikte uyuyakaldiginin mi? Belki de dans pistinde karsilikli yere düsülen kisinindi bunlar. üadirda sevistigi kisi miydi? Yoksa o gülen surati dislerini ortaya çikarinca utanan mi? BU saçlar? Saç. Yumak. Yerler. Bez. Her yer… Saç. Bez. Fotograf. Yazi. Saç.

Rüya degildi ki bu durumda olmasina sebep. Kabustu onu uyandiran. Yavas yavas hatirlamaya basliyordu tüm yasadiklarini simdi. Nasil demisti? ‘Ben seninle yaslanmak istiyorum’. Yoksa dememis miydi? Haliya oturmus halde, bas yataga dayali, elde bira bulasmis saçli bir bez parçasi ile bunun bir önemi var mi?

Banyoya geri döndü kalktigi yerden. Bezdeki saçlari toparladi. Bezi kirli sepetine, saçlari klozete atti. Sifonu çekti. Yatagina geri döndü. Gözünü kapadi.

1 gün sonra onu bulduklarinda kollarini birbirine dolamis hafif alayli bir sekilde siritiyordu yataginda. Kollarini çözmeyi basardilar ama yüzündeki dalga geçen siritmayi silemediler. O sekilde çukura koydular. Toprak attilar üstüne, görmesini engellediler onun hapsurmasini saglayan günesi. Bir iki fatiha okundu basinda. Bir iki gözyasi döküldü geride kalanlar için. Birisi de koca bir teneke kova dolusu papatya koydu basucuna.

Eklemek istedikleriniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top